Vítám vás na mých stránkách

Říkají o mně, že jsem léčitel, ale já mám u tohoto slova nějak podivný pocit nepatřičnosti. Raději s úsměvem říkám, že jsem šarlatán. Sedne mi to o mnoho víc, než to tolik zprofanované a tolika rádoby umělci poskvrněné slovíčko. Celé moje stránky jsou také stavěné s trochou nadsázky, s kterou se na celou problematiku dívám. Možná se Vám to bude zdát nepatřičné (vždyť jde přece o vážnou věc), ale já si myslím, že o vážných věcech se má právě hovořit s klidem a nadhledem, jinak se těžko řeší.

Ve vlastním šarlatánství či chcete-li léčitelství nejsem asi úplný nováček - říkat to budu ale stále. Zastávám totiž názor, že učit se musíme celý život a každý člověk, se kterým se setkám, je jiný a jeho problém je jen a jen jeho a musí se podle toho s tím i zacházet. Rád se nechám vést při každém setkání, myslím si, že je to tak nejlepší.

Mám rád bytosti bez těla nebo jak jim někdo říká duchové. Nazval jsem tak i další ze svých stránek. Mám s těmito bytostmi zajímavé zkušenosti. Kdo chce vědět něco víc, ať si tuto stránku přečte. Berte ji s nadsázkou, tak jak je míněna. Myslím, že se tu nemohu rozepisovat o všem, co se těchto bytostí týká a tak prosím čtenáře, kteří o tom vědí více, aby vzali v potaz také to, že ne o všem je vhodné psát na internetových stránkách. S obrázkem mi pomohla jedna dobrá osůbka a tak doufám, že oceníte její výtvarné schopnosti. U této příležitosti Vám nabídnu jednu perličku. Stalo se mi to již před pár lety, ale historka je příjemně úsměvná, jak může duch tahat člověka za nos. Někdo mě tenkrát požádal o vyhledávání jisté osoby a tak to celé začalo. Více na stránce napálený ?.

Zamýšlel jsem se trochu nad tím, co jsou to patogenní zóny a také, jak to co nejvýstižněji a nejkratším způsobem sdělit . Snad se mi to povedlo. Ostatně posoudit to můžete sami.

V říjnu 2003 a dubnu 2004 jsem se byl podívat na hradu Houska, o kterém se povídá mnoho legend a je obestřen řadou tajemství. Nejdříve jsem se o něm dočetl na internetu a potom jsem chtěl sám zjistit, co se tam vlastně děje. Co jsem zjistil je sepsáno v článku Houska. Obsahuje i fotogalerii z obou návštěv.

Dostala se mi do rukou pravidla členství ve Švýcarském svazu pro přírodní léčbu (SVNH). Tyto stanovy jsou krásné a mnohé říkající. Je sice pravdou, že ne se vším doslovně souhlasím, jsou místa, která bych asi v našich podmínkách řešil jinak, ale jinak si myslím, že je to pěkné a mohli bychom si z toho vzít příklad. Později jsem se dozvěděl, že ve Švýcarsku státní orgány zasáhly a vzaly přírodní léčbu "pod ochranou ruku zákona" Pročetl jsem si podmínky a nemyslím si, že jsou až tak zlé. Dokonce si myslím, že pokud se najdou ti správní lidé, tak to bude fungovat. U nás by to ale nefungovalo, protože český člověk se vždy naučí, jak vše obcházet a nebo jak na tom vydělat. Spíše se tedy přikláním k tzv. anglickému modelu - k modelu podle Anglické společnosti pro spirituální léčbu NFSH. Protože se mi podařilo získat český překlad pravidel této společnosti, uvádím je na těchto stránkách také. S touto společností spolupracuje i Česká Psychoenergetická společnost (ČEPES) a podle těchto pravidel se snaží dát dohromady pravidla pro české léčitele.

 © Jaromír Štěpán, Tanvald